Wystartował „BLIX AWARDS – WYBÓR KONSUMENTÓW”. W ramach programu zebraliśmy ponad 3 mln opinii!

W nowym programie „BLIX AWARDS – WYBÓR KONSUMENTÓW” Polacy ocenili ubiegłoroczną aktywność 84 krajowych sieci handlowych. Przeszło 80 tys. osób, dzieląc się ponad 3 mln opinii, wybrało liderów kilku kategorii.

Wkrótce przedstawimy wyniki I edycji „BLIX AWARDS – WYBÓR KONSUMENTÓW”. To program branżowy, w którym Polacy ocenili aktywność sieci handlowych oraz ich codzienne funkcjonowanie na różnych płaszczyznach działalności.

 

– Program powstał na potrzeby rynku. Od dłuższego czasu myśleliśmy o tego typu formule. Byliśmy też wiele razy namawiani przez branżę do takiej działalności, bo mamy ogromną liczbę użytkowników, którzy są bardzo aktywni jako shoperzy – mówi Tomasz Jabłoński, Prezes Zarządu Grupy BLIX i szef Rady Programowej „BLIX AWARDS – WYBÓR KONSUMENTÓW”.

 

Przez sześć miesięcy zbieraliśmy opinie w naszych serwisach i w aplikacjach. Wypowiadali się m.in. użytkownicy BLIX-a, Zdrowych Zakupów oraz Qponów. Finalnie udało się pozyskać ponad 80 tys. opiniodawców, którzy łącznie wykonali ponad 3,2 mln operacji, odpowiadając na zadane pytania. W konsekwencji konsumenci przedstawili swoje spostrzeżenia na temat 84 sieci handlowych działających w Polsce. Dla lepszego odbioru program został podzielony na kilka kategorii, w których podsumowano cały 2019 rok.

 

– Za jeden z głównych celów postawiliśmy sobie to, żeby zebrać opinie jak największej ilości Polaków. I to się udało. Liczba osób, które wypowiedziały się dla nas, to wielki sukces. Do tej pory na rynku nikt nie zrobił niczego podobnego i przede wszystkim na tak dużą skalę – podkreśla prezes Jabłoński.      

 

Pierwsza kategoria to „GAZETKA ROKU”. Konsumenci oceniali, które sieci wydawały najbardziej czytelne i najlepiej opracowane publikacje. Druga to „PROMOCJA ROKU”. W tym zakresie Polacy wskazywali organizatorów najtrafniejszych promocji. Z kolei „PROSPOŁECZNA SIEĆ ROKU” to instytucja reprezentująca najbardziej przyjazne podejście do klienta. Kolejną kategorią został „ZDROWY PRODUKT ROKU”. Wybierano sieci mające najlepsze oferty artykułów z grupy zdrowej żywności. Osobno zostały wyłonione podmioty, które najlepiej komunikowały je na rynku.

 

– Do pierwszej edycji wybraliśmy kilka kategorii, które są najistotniejsze z punktu widzenia funkcjonowania branży. Oczywiście w przyszłości planujemy je rozszerzać, bo nasza aktywność nie będzie jednorazowa – komentuje szef Rady Programowej.  

 

Mamy nadzieję, że zebrane przez nasz zespół ustalenia pomogą sieciom lepiej rozumieć potrzeby klientów. Wierzymy, że retailerzy docenią nasz udział w szerzeniu wiedzy na ten temat. A same wyniki przyczynią się do szybszego rozwoju całej branży.